Warcaby- dla dzieci, czy dorosłych?

Warcaby- dla dzieci, czy dorosłych?

Obecnie żyjemy w bardzo zabieganych, stresowych, problemowych czasach. Ludzie dążąc do kariery i bogactwa gubią prawdziwe wartości. Nie umieją odpocząć, zwolnić, co wywołuje stres i kółko się zamyka. Istnieje wiele sposobów na relaks, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Muzyka, książki, sport, spacery, zabawy, wyjazdy i tysiąc innych pomysłów. W zbiorze tym są gry planszowe i karciane. Jedne stare, tradycyjne. Inne nowoczesne, bardzo wymyślne. Ktoś powie przecież to dla dzieci. Tak, ale nie tylko. Jedną z gier planszowych są warcaby. To idealna gra bez ograniczeń wiekowych. Jest fantastyczną zabawą międzypokoleniową. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Warcaby- zapomniana gra planszowa

Na pozór bardzo prosta gra z białymi i czarnym pionkami ustawionymi na planszy. Cel to zbić przeciwnika albo uniemożliwić mu ruch. Zasady są proste, przejrzyste. Gra powstała w XII wieku. Świadczy to o nieprzemijającej atrakcyjności tej rozrywki. Znana w każdej szerokości geograficznej. Często przedmioty, czy czynności  niepozorne dają dużo zabawy, uśmiechu, rozrywki.

Czy warto kupić warcaby na prezent?

Oczywiście, że tak. Każda gra planszowa pomaga się odprężyć, zapomnieć o problemach. Pozwala odłożyć telefon, odpocząć od elektroniki, nawet jeśli byłaby najnowszym hitem technologicznym. Dba o zdrowie psychiczne. Przestrzeganie zasad gry pobudza zdrową rywalizację, uczy cierpliwości, kształtuje charakter. Rywalizacja zawsze zabija nudę. Szczególnie u dzieci granie w warcaby wpływa na ich rozwój, uczy logicznego myślenia, w tym kombinowania jak wygrać. Są alternatywą gier komputerowych. Ludziom starszym pomaga dłużej zachować sprawność umysłową.

Gra warcaby to małe opakowanie do kupienia w atrakcyjnej cenie. Można je zabrać na wycieczkę, do znajomych, po prostu zapakować i zabrać.

Naukę grę w Warcaby 10×10 można zacząć już nawet w wieku 3-4 lat. Często w przedszkolu są organizowane zajęcia i turnieje. Każdy dorosły, który nigdy nie grał potrzebuje jedynie chęci, planszy, pionków i przeciwnika. Powodzenia!